Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa


   portal motoryzacyjny, auto giełda

Polscy skoczkowie polatali na torze w Poznaniu


Dodano: 2018-05-17, Kategoria: Ciekawostki, Komentarzy: 0

Polscy skoczkowie narciarscy przetestowali sportowe samochody Renault, podczas RENAULT SPORT DAYS. Wydarzenie na torze w Poznaniu zorganizowano z okazji 120-lecia marki Renault, a także by zaprezentować wprowadzonego niedawno do sprzedaży nowe MEGANE R.S.

Obok kompletnej gamy sportowych aut Renault, atrakcją imprezy był samochód wyścigowy RENAULT SPORT R.S. 01. Polscy skoczkowie mieli okazję z bliska poznać ten wyjątkowy samochód wyścigowy marki Renault., który po raz pierwszy pojawił się gościnnie w Polsce. Auto o stylistyce wywodzącej się ze świata samochodów koncepcyjnych, zostało zaprojektowane z myślą o uzyskaniu optymalnego docisku aerodynamicznego i jest wyrazem sportowej natury marki. Karbonowy monokok, napędzany silnikiem o mocy 550 KM,  sprawia, że samochód może osiągnąć prędkość ponad 300 km/h.

 

 

Lubię sportową jazdę i cieszę się, że mogłem wypróbować różne modele  samochodów sportowych Renault. Każdy z nich zachowywał się na torze trochę inaczej i to sprawiało dodatkową frajdę  
– powiedział Kamil Stoch.

 

 

Podczas RENAULT SPORT DAYS Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła i Jakub Wolny testowali na poznańskim torze kilka modeli Renault spod znaku Renault Sport Cars, w tym najmocniejszy samochód marki produkowany seryjnie – nowy MEGANE R.S, który właśnie wszedł do sprzedaży w Polsce. To auto o imponujących parametrach (280 KM i przyspieszenie do 100 km/h w ciągu 5,8 s.) odzwierciedla sportową pasję ludzi tworzących zespół Renault Sport.

 

Więcej na temat tego modelu, znajdziesz na: http://www.mototarget.pl/news,nowe_renault_megane_rs_najtanszym_hot_hatchem_na_rynku,24364.html