Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa


   portal motoryzacyjny, auto giełda

Poznaj nowego Forda GT 2019 Heritage Edition


Dodano: 2018-08-29, Kategoria: Ciekawostki, Komentarzy: 0

Nowy Ford GT Heritage Edition na rok 2019 r składa hołd legendarnemu modelowi GT40 American Gulf Oil. Samochód będzie pomalowany w barwy najbardziej rozpoznawalne w sportach motorowych oraz wyposażony w specjalne elementy wykończenia.

 • Ford GT Heritage Edition 2019 roku powstał dla uczczenia 50. rocznicy produkcji modelu GT40 z 1968 i 1969 roku Le Mans i charakteryzuje się limitowaną paletą wyścigowych barw Gulf Oil - najbardziej znaną wśród samochodów wyścigowych

 •  

  • Unikalne barwy Heritage Blue i Heritage Orange były inspiracją dla wielu innych, podobnie malowanych samochodów w seriach wyścigowych na całym świecie, w ciągu ostatniego półwiecza

   

  • Wnętrze nowego Forda GT 2019 wyposażono w ekskluzywne kolory, materiały i elementy, w tym fotele, przypominające zwycięzcę wyścigu Le Mans z 1968 roku

   

  • Ford GT Heritage Edition będzie dostępny przez dwa lata, z opcjonalnymi akcentami z włókna węglowego oraz numerem 9 na karoserii dla modelu na rok 2019 i numerem 6 dla modelu na rok 2020

   

   

  Nowy Ford GT Heritage Edition na rok 2019 r składa hołd legendarnemu modelowi GT40 American Gulf Oil. Samochód będzie pomalowany w barwy najbardziej rozpoznawalne w sportach motorowych oraz wyposażony w specjalne elementy wykończenia.

   

  „Wiele osób uznaje wyścigowe barwy Gulf Oil za najbardziej znane w motorsporcie” – powiedział Joe Hinrichs, prezes Forda ds. rozwoju globalnego. „GT40 z 1968 roku szybko stał się światową sensacją po tym, jak cztery razy z rzędu pokonał na torach wyścigowych swoich europejskich rywali. Z okazji 50. rocznicy jego zwycięstwa składamy hołd oryginałowi, prezentując nową limitowaną wersję Heritage Edition.”

   

  Znany fanom sportów motorowych Ford GT 1968 z nadwoziem z numerem 1075, był jednym z niewielu samochodów, które osiągnęły powtórne zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

   

  Ford GT Heritage Edition po raz pierwszy oferuje opcjonalny pakiet wyposażenia, który zawiera elementy z włókna węglowego zarówno na zewnątrz, jak i w kabinie kierowcy. Modele na rok 2019 posiadają grafikę z numerem 9 na masce i drzwiach, a także na wewnętrznych panelach drzwi. W modelu na rok 2020 grafika z numerem 6 nawiązuje do samochodu, który triumfował w wyścigu Le Mans w 1969 roku.

   

  The Heritage Edition oferuje odsłonięte słupki przednie, wykonane z karbonu oraz kute 20calowe felgi z lekkich stopów z ciemnego metalu o wysokim połysku oraz czarnymi nakrętkami. Pomarańczowe zaciski hamulców i srebrne lusterka wsteczne dopełniają sportowego wyglądu.

   

  Do wykończenia przednich foteli, deski rozdzielczej, podsufitki i kierownicy użyto alcantary w kolorze hebanu. Niebieskie i pomarańczowe szwy kontrastują ze sobą na fotelach i kierownicy, a same fotele zdobią wytłoczenia inspirowane oryginalnym modelem Le Mans z 1968 roku, podobnie jak polerowane manetki do zmiany biegów.

   

  Ciemnobrązowe akcenty ze stali nierdzewnej o wysokim połysku zastosowano na desce rozdzielczej, na ramie drzwi i klatce bezpieczeństwa.

   

  Podobnie jak poprzednie modele historyczne, również Ford GT Heritage Edition oferuje specjalną tabliczkę z numerem seryjnym, a także osłony progów, nawiewy i konsolę pokrytą matowym włóknem węglowym.

   

  „Cieszymy się, że możemy współpracować z Fordem i urzeczywistnić projekt Ford GT Heritage Edition. Ford odegrał ważną rolę w promowaniu marki Gulf w świecie motoryzacji i sportów motorowych, była to zresztą promocja z wzajemnością” - powiedział Ravi Chawla, dyrektor marketingu w Gulf Oil Lubricants India Ltd. Każde zwycięstwo zespołu Gulf Oil w wyścigu Le Mans było związane z Fordem, oczywiście dzięki modelowi Gulf Ford GT40, który sięgnął po dwa z czterech zwycięstw w Le Mans w latach 1966-1969. Co może być bardziej pasjonującego niż współpraca obu marek, które wspólnie tworzą ten fantastyczny samochód – współczesnego duchowego następcę niesamowitych modeli Gulf-Ford GT40, które zdobyły wyróżnienia w Le Mans i wyścigowych mistrzostwach świata.”