Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa

portal motoryzacyjny, auto giełda

Mitsubishi z tytułem Japoński Samochód Roku COTY 2019-2020


Dodano: 2019-12-18, Kategoria: Newsy, Komentarzy:

Firma MITSUBISHI MOTORS CORPORATION ogłosiła, że dwa modele segmentu kei cars: eK X (wymawiany eK cross) i eK Wagon otrzymały tytuł Japońskiego Samochodu Roku 2019-2020 w kategorii Mała Mobilność. Koncern Mitsubishi Motors wygrał w tej kategorii po raz pierwszy.

Po raz pierwszy od sześciu lat firma MMC zdobyła nagrodę Samochodu Roku w Japonii od czasu Mitsubishi Outlandera PHEV – elektrycznej hybrydy, która w tym konkursie otrzymała nagrodę w kategorii Innowacja 2013-2014.

 

 

O konkursie Car of the Year (COTY) Japonia 2019-2020


Laureatów 40. edycji konkursu Car of the Year Japan wybierano spośród modeli japońskich, wprowadzonych na rynek krajowy w okresie od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2019 r. 7 listopada wybrano dziesiątkę finalistów, a po próbach testowych, 26 listopada jurorzy COTY oddali głosy w każdej z kategorii. Zwycięzców ogłoszono 6 grudnia. Oprócz kategorii głównej Samochód Roku, wybierano Importowany Samochód Roku, Innowacyjność (samochód korzystający z innowacyjnych technologii, takich jak przyjazność dla środowiska i bezpieczeństwo), w kategorii Emocje (samochód budzący emocje doskonałą stylistyką i oferujący najlepsze wrażenia z jazdy), przyznano także nagrodę w kategorii Small Mobility - Mała Mobilność (samochód segmentu Kei, w tym ultrakompaktowy pojazd przyszłości).