Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa

portal motoryzacyjny, auto giełda

Nissan LEAF dla rzeszowian


Dodano: 2019-12-18, Kategoria: Newsy, Komentarzy:

20 samochodów Nissan LEAF będzie dostępnych w wynajmie na minuty w pierwszej w pełni elektrycznej usłudze car-sharingu na Podkarpaciu. Na tak ekologiczne rozwiązanie postawiło Miasto Rzeszów we współpracy z 4Mobility i Grupą PGE.

 

Już od 18 grudnia mieszkańcy i turyści odwiedzający Rzeszów będą mieli możliwość przesiąść się do ekologicznych, bezemisyjnych samochodów, wypożyczanych na minuty. To pierwsza w 100 proc. elektryczna flota dostępna w regionie Podkarpacia, a Rzeszów jest jednym z pierwszych dużych miast w Polsce, które postawiło na takie rozwiązanie.

 

Samochody będą mogły poruszać się w obrębie centrum miasta i popularnych atrakcji turystycznych Rzeszowa. Dzięki temu, że Nissan LEAF to samochód bezemisyjny i przyjazny środowisku, w ruchu miejskim wykazuje wiele zalet, ułatwiających kierowcom przemieszczanie się. Dlaczego? Ma prawo poruszać się po bus pasach, co skróci czas podróży i pozwoli z łatwością poruszać się w korkach, a parkowanie w centrum miasta jest nieodpłatne. Samochód można łatwo wypożyczyć za pomocą prostej aplikacji i zwrócić parkując w dowolnym miejscu w strefie widocznej na ekranie telefonu.

 

„Współpraca z 4Mobility przy ekspansji usługi ekologicznego car-sharingu znakomicie wpisuje się w misję firmy Nissan. Jako prekursor i lider w dziedzinie transportu bezemisyjnego, kładziemy duży nacisk nie tylko na redukcję poziomu CO2 w atmosferze wynikającego z ruchu drogowego, ale edukujemy społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Miejskie auta na minuty to nie tylko wygodne rozwiązanie, ale budowanie świadomości ekologicznej użytkowników” – powiedział Kamil Wieczorkowski, szef działu sprzedaży do firm Nissan Sales CEE.

 

 

W rzeszowskiej flocie 4Mobility dostępne będą Nissany LEAF w wersji N-Connecta w kolorze białym, z pojemnym akumulatorem 40 kWh. Pozwala on na przejechanie odległości aż 270 km w trybie mieszanym bez ładowania. Dynamiczny i bezgłośny silnik elektryczny nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale zapewnia komfort jazdy w miejskim zgiełku.

 

Co więcej, Nissany LEAF przeznaczone do usługi car-sharingu wyposażone są także w system Pro‑PILOT – technologię wspomagającą kierowcę podczas jazdy autostradowej, zarówno przy płynnym ruchu, jak i w korku. System ten ułatwia prowadzenie pojazdu, sprzyja ograniczeniu zmęczenia i stresu oraz przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa, ułatwiając panowanie nad samochodem.

 

 

Dzięki współpracy Miasta i Grupy PGE na terenie Rzeszowa rozwija się infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych, a partnerstwo z 4Mobility umożliwia kierowcom korzystanie z rozbudowanej sieci. A jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Rzeszów jest stolicą innowacji i w pełni elektryczny car-sharing jest potrzebnym i ważnym uzupełnieniem środków transportu w mieście.