Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa

portal motoryzacyjny, auto giełda

Nowa Mazda CX-30 debiutuje w Polsce na VERVA Street Racing 2019


Dodano: 2019-08-23, Kategoria: Newsy, Komentarzy:

W najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia w Gdyni odbędzie się jubileuszowa 10. Edycja Verva Street Racing. Podczas tego wyjątkowego święta motoryzacji Mazda po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje szerokiej publiczności swojego najnowszego SUV-a - Mazdę CX-30.

Segment SUV to najbardziej dynamicznie rozwijająca się klasa samochodów, a Mazda CX-30, która swój światowy debiut miała podczas wiosennych targów motoryzacyjnych w Genewie, idealnie wpasowuje się pomiędzy istniejące modele marki – CX-3 oraz CX-5. Mazda CX-30 bazuje na Nowej Maździe 3 i dzieli z nią nową płytę podłogową, silniki z rodziny Skyactiv, rozwiązania podnoszące komfort i systemy bezpieczeństw iActivsense. Nowy SUV dostępny jest z napędem na przednią oś i wszystkie koła iActiv AWD, oraz z przełomowym silnikiem Skyactiv-X, który łączy zalety jednostek wysokoprężnych i benzynowych, czyli niskie zużycie paliwa i emisję z szybką reakcją na gaz oraz wysokoobrotowym charakterem. Dzięki przynależności do popularnego segmentu kompaktowych SUV-ów i wyróżniającemu się stylowi nadwozia zaprojektowanemu zgodnie z ewolucją języka KODO – Dusza Ruchu, CX-30 ma wszystkie atuty, by stać się bestsellerem Mazdy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. To także kolejny model, którym Mazda zbliża się pod względem poziomu wykonania i bogatego wyposażenia do segmentu premium. Tuż po premierze w Gdyni Mazda CX-30 trafi do polskich salonów, a pierwsze zamówione egzemplarze – do klientów, bo od lipca trwa zbieranie zamówień na ten model.

 

 

„Angażujemy się w tak niesamowite wydarzenie, jak Verva Street Racing, bo wierzymy, że dla wszystkich uczestników tej imprezy motoryzacja to przede wszystkim codzienna przyjemność z prowadzenia samochodu. Spotkania w gronie fanów i pasjonatów są zawsze niezwykle emocjonujące i cieszymy się, że właśnie w ten weekend, wśród tak wyjątkowej publiczności razem z naszym dealerem Mazda BMG Goworowski będziemy prezentować premierowo Mazdę CX-30.” – podkreśla Szymon Sołtysik, PR Manager Mazda Motor Poland.

 

 

Nowa Mazda CX-30 będzie czekać na fanów motoryzacji na stoisku Mazdy BMG Goworowski podczas VERVA Street Racing w Gdyni przy Skwerze Kościuszki w najbliższy weekend 24 i 25 sierpnia. Impreza odbywa się w godzinach 12:00-19:00 w sobotę i od 10:00 do 17:00 w niedzielę. Widzowie będą mogli podziwiać widowiskowe wyścigi na trzech torach, w tym dynamiczny pokaz zespołu F1 ROKiT Williams Racing Team w wykonaniu jego kierowców – Roberta Kubicy i George’a Russella. Wstęp i udział w wydarzeniu jest bezpłatny.