Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa

portal motoryzacyjny, auto giełda

Rewolucja w garażu - Volkswagen prezentuje robota do ładowania akumulatorów


Dodano: 2020-01-02, Kategoria: Newsy, Komentarzy:

Volkswagen pozwala zajrzeć w przyszłość, w której nie trzeba już będzie poszukiwać miejsca do zasilenia elektrycznego auta w energię. Zadanie to przejmie mobilny robot opracowany przez Volkswagen Group Components, który poruszając się autonomicznie podjedzie do zaparkowanego samochodu.

 

Akcje uprzywilejowane mogą być odkupione lub zamienione na zwykłe akcje Volvo Car AB. Żadne dalsze szczegóły dotyczące warunków sprzedaży nie zostaną ujawnione. Wpływy z akcji uprzywilejowanych zostaną wykorzystane przez Volvo Cars na refinansowanie istniejących akcji uprzywilejowanych o wartości 5 mld SEK, które zostały wyemitowane w grudniu 2016 r.  Dzisiejsze ogłoszenie stanowi znaczącą, ciągłą aprobatę dla Volvo Cars od jednego z największych szwedzkich funduszy emerytalnych i jednej z wiodących w kraju grup ubezpieczeń i oszczędności emerytalnych, które wspólnie zarządzają aktywami o wartości 1100 mld SEK.
 

 

Volvo Cars bardzo intensywnie rozwija się od kilku lat. Rozwój jest stymulowany dużym popytem na wielokrotnie nagradzaną gamę SUV-ów, Volvo Cars nadal zwiększa udział w rynku na całym świecie.

 

 

Firma jest także światowym liderem branży w takich obszarach, jak technologia systemów wspierających kierowcę, łączność i elektryfikacja. Na początku tego roku Volvo Cars wypuściło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge, i będzie wprowadzać modele w pełni elektryczne, co roku w ciągu następnych pięciu lat.

 

 

Volvo Cars jest także jedynym producentem samochodów, który oferuje jeden lub więcej wariantów hybryd plug-in dla każdego modelu w swoim portfolio. Do 2025 r. Volvo Cars spodziewa się, że połowa globalnej sprzedaży będzie się składać z samochodów w pełni elektrycznych, a pozostałe modele będą występować z napędem hybrydowym.