Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa

portal motoryzacyjny, auto giełda

SEAT imponująco rozpoczął 2019 rok


Dodano: 2019-05-15, Kategoria: Newsy, Komentarzy:

SEAT rozpoczął 2019 rok na pełnych obrotach, o czym świadczą rekordowe wyniki finansowe, odnotowane w pierwszym kwartale br. Zysk operacyjny wzrósł o 5,5% (z 85 mln euro do 89 mln euro), obroty firmy zwiększyły się o 9,7% (z 2 782 mln euro do 3 053 mln euro), a globalna sprzedaż wzrosła o 5,5%. Będzie jeszcze lepiej, ponieważ hiszpańska marka, aby utrzymać ten pozytywny trend, planuje przeznaczyć znaczną część budżetu na badania i rozwój nowych modeli samochodów.

W styczniu SEAT podsumował spektakularny rok 2018. Ostatnie 365 dni to przede wszystkim rekordowy zysk i wyniki sprzedaży, premiera flagowego dużego SUV-a Tarraco oraz narodziny nowej marki CUPRA.

 

 

Oprócz rekordowych wyników pierwszy kwartał 2019 roku to trzy przełomowe premiery, które wyznaczają kierunek podążania marki SEAT w najbliższej przyszłości. Podczas Mobile World Congress w Barcelonie zaprezentowany został innowacyjny mikrosamochód − Minimó. W pełni elektryczny pojazd czterokołowy pozwala na zwinne poruszanie się w przestrzeni miejskiej i łatwe parkowanie. Będzie on odpowiedzią na współczesne wyzwania związane z komunikacją w ośrodkach miejskich.

 

 

Oprócz tego, na Salonie Motoryzacyjnym w Genewie SEAT przygotował dwie inne spektakularne premiery. Model el-Born to pierwszy w 100% elektryczny pojazd marki z Katalonii (oparty na platformie MEB od Volkswagena). SEAT el-Born to nie tylko odpowiedź na wyzwania niskoemisyjnej przyszłości, ale także niezwykle innowacyjny samochód zapewniający pełen komfort jazdy.

 

 

Dodatkowo marka CUPRA z okazji swoich pierwszych urodzin pokazała koncepcyjny samochód o nazwie Formentor. To pierwszy opracowany specjalnie dla niej model, który wyraża takie wartości, jak wyjątkowość, wyrafinowanie i sportowe osiągi.

 

 

CUPRA świętowała swoje urodziny także w Poznaniu. Z tej okazji pokazała na Poznań Motor Show 2019 premierową wersję jednego z najszybszych SUV-ów w Europie. Ateca Special Edition łączy sportowe osiągi z wyrafinowanym wykończeniem, redefiniuje pojęcie SUV-a, nadając mu wyjątkowego charakteru. Dbałość o najmniejszy detal podkreślają m.in. 20-calowe koła z miedzianymi felgami, elementy z włókna węglowego czy układ wydechowy Akrapovic.

 

 

Trzy miesiące i trzy spektakularne premiery, a to dopiero początek… Kolejne kwartały z pewnością przyniosą jeszcze więcej ciekawych wiadomości, także tych lokalnych, dotyczących działalności SEAT-a i CUPRY w Polsce, o których będziemy na bieżąco informować.

 

Więcej informacji ze świata CUPRY i SEAT-a można znaleźć na seatmedia.pl.