Ogłoszenia samochodowe Auto giełda internetowa

portal motoryzacyjny, auto giełda

Volkswagen znacznie zwiększa prognozę dotyczącą produkcji aut elektrycznych


Dodano: 2020-01-02, Kategoria: Newsy, Komentarzy:

Ofensywa Volkswagena w dziedzinie samochodów elektrycznych nabiera rozpędu zgodnie z planem: w wrześniu 2019 roku odbyła się światowa premiera nowego, w pełni elektrycznego modelu ID.3, a w listopadzie w zakładzie w Zwickau rozpoczęła się jego produkcja.

 

Akcje uprzywilejowane mogą być odkupione lub zamienione na zwykłe akcje Volvo Car AB. Żadne dalsze szczegóły dotyczące warunków sprzedaży nie zostaną ujawnione. Wpływy z akcji uprzywilejowanych zostaną wykorzystane przez Volvo Cars na refinansowanie istniejących akcji uprzywilejowanych o wartości 5 mld SEK, które zostały wyemitowane w grudniu 2016 r.  Dzisiejsze ogłoszenie stanowi znaczącą, ciągłą aprobatę dla Volvo Cars od jednego z największych szwedzkich funduszy emerytalnych i jednej z wiodących w kraju grup ubezpieczeń i oszczędności emerytalnych, które wspólnie zarządzają aktywami o wartości 1100 mld SEK.
 

 

Volvo Cars bardzo intensywnie rozwija się od kilku lat. Rozwój jest stymulowany dużym popytem na wielokrotnie nagradzaną gamę SUV-ów, Volvo Cars nadal zwiększa udział w rynku na całym świecie.

 

 

Firma jest także światowym liderem branży w takich obszarach, jak technologia systemów wspierających kierowcę, łączność i elektryfikacja. Na początku tego roku Volvo Cars wypuściło swój pierwszy w pełni elektryczny samochód, XC40 Recharge, i będzie wprowadzać modele w pełni elektryczne, co roku w ciągu następnych pięciu lat.

 

 

Volvo Cars jest także jedynym producentem samochodów, który oferuje jeden lub więcej wariantów hybryd plug-in dla każdego modelu w swoim portfolio. Do 2025 r. Volvo Cars spodziewa się, że połowa globalnej sprzedaży będzie się składać z samochodów w pełni elektrycznych, a pozostałe modele będą występować z napędem hybrydowym.